Grizzly Gym

Cvičební plán

 

Zpět na Homepage

Začátečníci

     Na začátku je důležité rozdělit cvičence na začátečníka, středně pokročilého a pokročilého cvičence. U začínajících cvičenců se klade důraz na odstranění svalových disbalancí, posílení svalového korzetu kolem páteře, pánve a hrudníku = postup cvičení od centra k periferiím, správnost provádění jednotlivých cviků, držení těla, nastaveni jednotlivých poloh kloubů a dýchání. Cvičení provádí s lehkými vahami a vyšším počtem opakování. U začátečníků je cvičební plán rozdělen do dvou tréninků. Jeden na horní polovinu a druhý na spodní polovinu těla, aby svaly měly dost času se zregenerovat. Tréninky se střídají za sebou s 1-2denní pauzou. Před každým tréninkem je nutné se řádně zahřát např. na rotopedu cca 5 minut pak rozcvičit a přidat strečink na zkrácené svaly. Pak odcvičit stanovený tréninkový plán. Na konci tréninku provést protažení a strečink. Sestavení individuálního tréninkového plánu viz. menu Osobní trenér fitness

 
 
   Středně pokročilý cvičenci by měly dobře zvládat držení těla a techniku cvičení. Jejich trénink je rozdělen podle stanovených cílů a daného dlouhodobého tréninkového plánu. Kdy se tréninkový plám mění každých 6 týdnů.
 
 
   Pokročilí cvičenci dobře zvládají i náročnější techniky cvičení, jejich trénink je sestaven tak aby splnil požadované cíle a zahrnuje celou řadu cviků na každou svalovou partii. Trénink je rozdělen na jednotlivé svalové partie, těžký a lehký trénink. Jsou v něm zařazeny i složitější tréninkové metody jako je např. pyramida, negativní opakování, obrácená pyramida,kombinace, ubírací série, supersérie, dvojsérie a trojsérie. Takto náročný trénink již vyžaduje velké zkušenosti a tréninkového partnera.
 

   BALÍČEK START pro začátečníky, kteří chtějí začít cvičit a nevědí jak. Balíček obsahuje - Vstupní pohovor s diagnostikou, sestavení osobního tréninkového plánu, poradenství s výživou, 5 tréninkových lekcí s instruktorem, měsíc vstup zdarma do fitcentra Grizzly Gym, závěrečnou konzultaci a 10% slevu na doplňky výživy.
 

 
 

 

  

 

 


 
TOPlist